Przeciwciała przeciwkoendomyzjum a wpływ leków na badanie

Czy zażywanie leków może mieć wpływ na wynik badania w tym przypadku: przeciwciała przeciwkoendomyzjum (EMA) w klasie IgA i przeciwciała przeciw transglutaminazie tkankowej (tTG) w klasie IgA w kierunku diagnozy celiakii? Leki jakie zażywam od 10 dni Olfen UNO 150mg, od 5 dni GROPRINOSIN i Cirrus oraz suplement siety ALAnerw? Ewentualnie po jakim czasie można wykonać badania?

Nie, żeden z tych leków, czy suplementów nie wywołają takich wyników badań. Najwyraźniej ma Pani celiakię. Trzeba zbadać na jakim etapie poprzez zgłoszenie się do np. gastrologa i zrobienie wycinka jelita. A następnie dobrze dobrana dieta.
Pozdrawiam,
Ewa Trusewucz, dietetyk, dietcoach
www.dietaifitness.pl