Przepuklina rozworu przełykowego

WitamOstatanio miałam Gastroskopie:Przepuklina rozworu przełykowego przepony;przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka ,Refluks dwunastniczo – żołądkowypo tym badaniu miałam usg jamy brzusznej.Watroba- nie powiększona, o wzmożonej echostrukturze, niejednorona. w Seg. IV wątroby obszar hypoechogeniczny o nierównych obrysach o wym. 36x25 mm.Jaka może być przyczyta w/w zmian?Co może oznaczać w/w wynik badania? Czy mam się martwić ?Nie wiem co mam robić wizyta w styczniu. Bardzo dziękuje za odp.

Jeśli przepuklina rozworu przełykowego nie daje nasilonych dolegliwości, może być skutecznie leczona farmakologicznie (także zapalenie błony śluzowej żołądka i refluks dwunastniczo-żołądkowy) to nie ma podstaw do jakiejś interwencji chirurgicznej. To zmiany łagodne. Radzę, żeby dalszym leczeniem i postępowaniem zajął się gastroenterolog. Co do zmiany w wątrobie to raczej jakaś zmiana łagodna (może naczyniak, przerost guzkowy ogniskowy, gruczolak), która najlepiej, żeby została zweryfikowana w szczegółowym badania jak np. rezonansie magnetycznym wątroby.