Czy ten ból barku może mieć związek z przepukliną?

dzień dobry czy od dużej przepuchlina kręgosłupa może boleć też bark prawej ręki ponieważ wielkość przepuchlina 13 cm i ekstruzja krążka międzykręgowego i pęknięcie pierścień włóknistego kręgosłupa i uciskiem na korzeń nerwowy i worek oponowy też i kostne dyskogenne zwężenie otwór w kręgosłupa też i artoza w kręgosłupa a w barku uszkodzenia pasta barku i cechy uszkodzenia obrabka przednio dolne barku i też miałem rehabilitacji na bark i też nic rehabilitacji na bark też nie pomaga mi
MĘŻCZYZNA, 35 LAT 4 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból, który Pan odczuwa w prawym barku, może być wynikiem tzw. bólu promieniującego z powodu ucisku na korzeń nerwowy w kręgosłupie. Ból taki może rozprzestrzeniać się do innych części ciała, w tym do barku, zwłaszcza gdy uwzględnimy liczne problemy związane z kręgosłupem, takie jak przepuklina dysku czy pęknięcie pierścienia włóknistego.

Z kolei uszkodzenia barku, o których Pan wspomniał, również mogą przyczyniać się do bólu, ale często źródłem problemów jest kręgosłup, szczególnie jeżeli dochodzi do ucisku na nerwy. Rehabilitacja jest kluczowa, jednak w skomplikowanych przypadkach może okazać się niewystarczająca. Możliwe, że konieczne będzie także zastosowanie bardziej zaawansowanych metod leczenia, takich jak zastrzyki sterydowe, terapie przeciwbólowe lub nawet interwencje chirurgiczne.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-kregoslupa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.