Ból kręgosłupa promieniujący na nogę w odcinku lędźwiowym
Witam. Proszę o pomoc i podpowiedz co powinienem zrobić gdy boli mnie w miejscu lędźwiowym i promieniuje na lewą nogę? Rezonans był robiony 2 lata temu i to co chyba najgorsze to: na poziomie L5-S1 pęknięcie pierścienia włóknistego. Pracuje w kopalni i czy da się coś z tym zrobić?

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam!
W przypadku nasilenia dolegliwości bólowych powinien Pan udać się na wizytę do specjalisty. Być może konieczne będzie powtórzenie rezonansu. Na podstawie badania oraz wyników badań dodatkowych lekarz wdroży odpowiednie postępowanie.
Witam,
Najprawdopodobniej dolegliwości bólowe z promieniowaniem do nogi powstają w wyniku pęknięcia pierścienia włóknistego. W dalszej kolejności jądro miażdżyste przemieszcza się w kierunku szczeliny pierścienia. Mówimy wówczas o powstaniu wypukliny lub przepukliny. Taka sytuacja może doprowadzić do ucisku korzenia nerwowego i powstawania bólu. Każdy odcinek kręgosłupa jest na to narażony, a w szczególności odcinek lędźwiowy. Pacjent wówczas poddany jest leczeniu farmakologicznemu i rehabilitacji, w celu odprowadzenia przepukliny i wzmocnienia struktur przykręgosłupowych. Czy u Pana zostały podjęte któreś z wymienionych przeze mnie działań? Jeżeli nie to proponuję powtórzyć diagnostykę i udać się do lekarza lub fizjoterapeuty.