Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym promieniujący do nóg

Witam! Bardzo boli mnie kręgosłup w odcinku lędźwiowym. ( OK 2 MIESIĄCE)Ból promieniuje do nóg. Brałem już serie zastrzyków,tabletki przeciwbólowe, niestety nic nie pomogło. Są takie momenty, że ciężko mi wstać z łóżka. Ból trochę ustępuje gdy więcej odpoczywam.Dodam,że moja praca związana jest dźwiganiem dość ciężkich przedmiotów. Rezonans magnetyczny robiłem rok temu w lipcu. Wykazał niewielkie guzki schmorla i wypukliny. Czy może dziać się coś poważnego z kręgosłupem?

Dzień dobry,

Objawy wskazują na rwę kulszową- może Pan wykonać samodzielnie test Laségue’a, który polega na unoszeniu wyprostowanej w kolanie nogi (w leżeniu na plecach). W przypadku rwy kulszowej silny ból pojawia się już przy kącie uniesienia kończyny o 15-30 stopni. Jeśli nie będzie dolegliwości bólowych, proszę się udać do lekarza w celu zdiagnozowania problemu.

Pozdrawiam serdecznie.