Przyjmowanie leków przy RZS

Stwierdzono u mnie RZS. M.in zażywam predisolone w dawce 5mg w porze porannej. Kilka razy pominęłam dawkę i uzupełniłam w porze po południowej,gdzie też zauważyłam,że po zażyciu popołudniowym czuje się o wiele lepiej (nast. dnia rano mniejsza sztywność palców,mniejszy ból,lepsza ruchomość,funkcjonuje w miarę normalnie). Natomiast kiedy stosuję rano,dopiero po ok 6 godzinach zaczynam odczuwać działanie,i nie jestem w stanie rano zwyczajnie nic zrobić. Czy istotne jest kiedy dawka ma być zażyta?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie zawsze ale jak widać ma to znaczenie. Można więc przyjmować lek w godzinach południowych.