Rak krtani a częściowe usunięcie krtani

U mojego Taty został zdiagnizowany rak krtani w stopniu średniozaawansowanym. Lekarz prowadzący stwierdził, że będzie potrzebne częściowe usunięcie krtani. Czy mogłabym prosić o informację w jaki sposób człowiek funkcjonuje po takim zabiegu? Jak długo trwa rekonwalescencja? Czy częściowe usunięcie krtani wpływa na przełykanie i mowę? Czy, a jeśli tak, to po jakim czasie człowiek wraca do normalnego funkcjonowania? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Witam , za mało wiem o stopniu zaawansowania choroby i planowanym zakresie leczenia!!! Nie mogę więc odpowiedzieć autorytatywnie! Wszystkie szczegóły proszę omówić dokładnie z przyszłym operatorem i lekarzem dalej prowadzącym!!! z.żurawski