Rokowanie w raku naciekającym lewej piersi

Witam, Mojej mamie wiek 50 lat, wykryto raka naciekającego lewej piersi. Prosiłbym o opinie co do rokowań. Max średnica raka naciekającego to 18mm, stwierdzono cechy inwazji w naczyń w sąsiedztwie guza. W sąsiedztwie oraz na terenie raka widoczne są ogniska raka wewnątrzprzewodowego, G2, typ lity, w części z martwicą centralną, średnicy do 11mm. Komórk raka i wewnątrzprzewodowego przeważająco małe. Badania krwi, usg węzłów - wyniki dobre. Węzły będą wycinane i poddane analizie dopiero.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie byłbym skłonny mówić o rokowaniu tylko i wyłącznie na podstawie danych tu zawartych. Mogę tylko powiedzieć iż stopień G2 oznacza średni stopień złośliwości guza w skali trzystopniowej. Bardzo ważne jest badanie na które teraz Mama oczekuje - histpat węzłów. Z pewnością czeka ją operacja i odpowiednia terapia uzupełniająca. Wszelkie informacje szczegółowe uzyska Pani od onkologa leczącego Mamę.