Ropowicze zapalenie wyrostka

witam pięc dni temu miałem operacje na ropowicze zapalenie wyrostka wypisano mnie do domu i po pierszym dniu w domu zauważyłem że mój język jest biały i mam uczucie jak byłby bardziej suchy co może być przyczyną tego i jak to zwalczyc prosze o szybka odpowiedz

Być może to objaw grzybicy lub drożdżycy języka spowodowanej stosowanej antybiotykoterapii. To dość częste powikłanie podczas stosowania antybiotyków (zapewne stosowała Pani antybiotyki być może przed, w trakcie lub po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego). Trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza, gdyż skuteczne leki na tego typu schorzenie dostępne są na receptę.