Silny ból zęba ósemki

Witam, boli mnie ząb-ósemka prawdopodobnie, ale ostatnie 3-4 dni były koszmarem, albo ketonal albo się upić zostaje. Boli pół twarzy, szyja. Mam umówioną wizyte w środe,ale zastanawiam sie czy zwlekać do tego czasu. Proszę o radę!

Trudno zadecydować za kogoś czy jest gotów wytrzymywać jeszcze ból, czy już nie. Jedno jest pewne. Żeby stwierdzić czy przyczyną bólu jest na pewno ząb mądrości proponuję wykonać rtg. Pozdrawiam