Czy taki ból zęba podczas gryzienia jest normalny?

Dzień dobry. 24 maja byłam u dentysty na leczeniu kanałowym. Została usunięta miazga, natomiast dentysta nie dokończył leczenia ponieważ zab bardzo krwawił. Włożył antybiotyk i założył opatrunek. Dziś 8 czerwca obudziłam się z bólem tego zęba ponieważ możliwe ze dzień wcześniej za bardzo go nadwyrężyłam gryząc twarde jedzenie po tej stronie. Ząb boli tylko przy nagryzaniu. Czy taka sytuacja jest normalna? Czy to przez to ze porostu zab jest niedokończony i dlatego tak zareagował? Idę go dokończyć w przyszłym tygodniu, ale nie ukrywam ze teraz trochę się martwie. Z góry dziękuje za odpowiedz.
KOBIETA, 22 LAT 1 tygodni temu

Jeżeli leczeni jest prowadzone na wielu wizytach mogą pojawić się silne dolegliwości bólowe. Trzeba jak najszybciej wykonać pełne leczenie. Bardzo długi okres pomiędzy wizytami.