Bóle zęba i zapalenie miazgi

do dentysty pilne - mam otwarty ząb dolna 7 , ząb z duzą próchnicą zapalenie miazgi raz boli raz nie itp. reaguje na słodkie wielka dziura , byłem u partacza dentysty zobaczył zęba, zaczął dotykać takim szpikulcem jak mają dentyści ale bardzo nie delikatnie nacisnął mi tym szpikulcem w ten ząb i aż zawyłem z bólu potworny ból się włączył na co on powiedział że ...aa to obudziłem nerw teraz poboli, co to znaczy obudził nerw , że dotknął mi do nerwu tym szpikulcem podrażnił nerw? nacisnął?

To znaczy, że Pana ząb potrzebuje pilnie pomocy - chyba czekał Pan zbyt długo na odwiedziny u dentysty. Bywają zaniedbane zęby, gdzie i czarodziej ma kłopot z cudownym bezbolesnym uzdrowieniem.

Proszę zaufać swojemu dentyście. To normalne, że stomatolog dotyka czy obstukuje zęba. W ten sposób sprawdza, czy występuje reakcja bólowa, sprawdza żywotność zęba. Zapalenie miazgi często objawia się ostrym bólem, który występuje w odstępach czasu, także przy nagryzaniu, a nawet dotyku. Ból nie jest więc skutkiem złego postępowania dentysty, ale zaawansowanego stanu zapalnego, które należy leczyć np. poprzez leczenie kanałowe. Aby zapobiec podobnym sytuacjom, stan zębów należy kontrolować u dentysty przynajmniej raz na pół roku, a także od razu wtedy, kiedy zauważamy niepokojące objawy w jamie ustnej.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry