Skąd to pieczenie w klatce piersiowej?

Witam! Od 2 miesięcy zaczęłam prace w przedszkolu i od tego czasu miałam ciągle zapalenie gardła i krtani. Antybiotyk za antybiotykiem nic nie pomagał, a po ostatnim zaczęło bardzo mnie piec w klatce piersiowej, po prawej stronie. W gardle mam uczucie, jakby cały czas coś mnie drapało i piekło - myślałam, że to alergia, ale leki na alergie nie pomagają. Pieczenie w klatce utrzymuje się praktycznie cały czas i drapanie w gardle również. Nie wiem co mam robić i co o tym myśleć. Lekarz pierwszego kontaktu mówi, że nie wie co mi dolega. Wybieram się do laryngologa - może on coś poradzi. Proszę o pomoc: jaka może być przyczyna tych moich dolegliwosci? Dodam, że to pieczenie w klatce piersiowej odczuwam tak, jakby ktoś wysmarował mnie od środka maścią rozgrzewającą. Jakie badania zrobić? Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Przyczyn może być wiele. Jedną z nich - choć dolegliwości są nie do końca charakterystyczne - bardzo często występującą, jest refluks żołądkowo - przełykowy. Wskazane może być zatem wykonanie gastroskopii.

Pozdrawiam