Śluz w kale a operacja wyrostka robaczkowego

Witam Serdecznie Jestem miesiąc po operacji wyrostka robaczkowego. Chirurg powiedział że był to wyrostek zgorzelinowy z ropniem lub ropą. Od mniej więcej 2 tygodni mam bóle podbrzusza promieniujące do pleców w okolicy lędżwiowej. Parę dni temu zauważyłem że miejscami mam taki gęsty żółty śluz w stolcu podobny do gęstej wydzieliny z nosa (ropy). Czym to może być spowodowane i czy mogą to być jakieś komplikacje po usunięciu wyrostka? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedż
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Powyższe objawy mogą świadczyć o komplikacjach pooperacyjnych. Koniecznie powinien Pan zgłosić się do chirurga.

Wątpię, że zmiany śluzowate w stolcu mają związek z przebytym zabiegiem usunięcia wyrostka robaczkowego. To sprawa całkiem niezależna. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem. Jeśli zawartość śluzu w stolcu jest duża być może wskazana będzie dalsza diagnostyka np. kolonoskopia.