Śmierć w wyniku niewydolności krążeniowo-oddechowej

Dzień dobry, czy śmierć w wyniku ostrej niewydolnosci krążeniowo-oddechowej jest bolesna czy rzeczywiście człowiek po prostu zasypia i juz się nie budzi?
ponad rok temu

Witam,
Określenie ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa nie do końca odzwierciedla mechanizm w jakim nastąpił zgon. W pojęciu tym mieszczą się takie przyczyny zgonu jak urazy, ostre zatrucia lekami czy substancjami toksycznymi, zawał serca, ciężkie infekcje i sepsa oraz wiele innych. Mechanizm i "bolesność" śmierci uzależnione są od tego w jakim mechanizmie doszło do rozwoju niewydolności krążeniowo-oddechowej oraz od tego jak szybka była progresja objawów.