Stosowanie spiruliny i pałeczek kwasu mlekowego

Czy ktoś z lekarzy ma wiedzę, co w przypadku jeśli. Wykryto u mnie Streptococcus agalactiae wzrost obfity . Jestem już po leczeniu Klimcinem. I pytanie: wspomagam się zdrową dietą oraz suplementy diety jak: Chlorella czy też spirulina, Liść gaju oliwnego. Dziś też nabyłam popularny(bez recepty) środek doustny z pałeczkami kwasu mlekowego. Pytanie: Czy owe suplementy mogę zażywać zamiennie tzn. jednego dnia spirulina, a kolejnego inna. Czy można łączyć te suplementy?

Supelenty takie jak chlorella czy spirulina nie mają większego związku z Pani dolegliwościami i nie należy się spodziewać znaczącej poprawy zdrowia po ich stosowaniu. Z kolei bakterie kwasu mlekowego są jak najbradziej wskazane zarówno w zaburzeniach stanu mikroflory jak i w ramach odbudowywania mikroflory po antybiotykoterapii - ich skuteczność jest największa jeżeli zalecaną dawkę przyjmuje się w trybie ciągłym 20-40 dni po zakończeniu stosowania antybiotyku.