Czy po tym leku może pojawić się wysypka?

Witam czy po ebilfumin może wystąpić wysypka jak ona może wyglądać ?
KOBIETA, 28 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pojawienie się wysypki może być jednym ze skutków ubocznych przyjmowania leku Ebilfumin – wspomina o tym producent leku w ulotce dołączonej do opakowania. Jednakże reakcje skórne, wśród których wymieniona jest swędząca i czerwona wysypka oraz złuszczanie skóry nie występują zbyt często. Mogą one dotyczyć nie więcej niż jednego na 100 pacjentów.

Proszę pamiętać, że swędząca wysypka po leku Ebilfumin może wskazywać także na reakcję anafilaktyczną. Jeśli towarzyszą jej obrzęki, problemy z oddychaniem oraz niskie ciśnienie krwi, to proszę niezwłocznie zgłosić się na szpitalny oddział ratunkowy.

Charakterystyka leku Ebilfumin znajduje się tutaj:

https://portal.abczdrowie.pl/ebilfumin-dzialanie-wlasciwosci-dawkowanie-czy-ebilfumin-mozna-przyjmowac-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.