Czy Dexaven miał wpływ na wyniki badań alergologicznych?

Nigdy nie cierpiałam na żadne alergie ostatnio jednak wystąpiła u mnie bardzi silna reakcja alergiczna, w wyniku której dwukrotnie trafiłam do szpitala gdzie podano mi dexaven. Dobę po drugiej dawce miałam wizytę u alergologa. Ze względu na przyjmowane leki zlecono badania z krwi. Jednak badania te nie wykazały żadnych alergii mimo poważnych objawów jakie u mnie wystąpiły i które alergię sugerowały. Czy jednak dexaven mógł mieć wpływ na wynik badania alergologicznego z krwi mimo zapewnień ze strony lekarza, że takiego wpływu nie będzie? Jedynym lekiem, który przyjmuję na stałe jest bioxetin. Pozdrawiam
KOBIETA, 36 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

lek Dexaven może wpłynąć na wynik skórnych testów alergicznych. Dzieje się tak ze względu na kortykosteroidy, które mogą zahamować reakcje skórne.

Producent leku Dexaven nie wspomina o tym, że lek ten może wywierać wpływ również na testy alergiczne z krwi, dlatego najprawdopodobniej nie powinny być one zafałszowane – tym bardziej, jeśli lekarz zapewniał Panią, że lek ten nie będzie wpływał na wynik badania. Proszę mu zaufać i w razie konieczności powtórzyć badanie, aby mieć pewność, że wynik jest wiarygodny.

Charakterystyka leku Dexaven znajduje się pod poniższym adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/dexaven-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Inne pytania o ten lek umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-zastrzykach-dexaven-i-aglan-po-uplywie-doby-mozna-spozywac-alkohol,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-glikokortykosteroidy-moga-powodowac-wstrzas-anafilaktyczny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.