Czy Bioracef spowodował wysypkę?

Witam! Dwa dni temu byłam u lekarza, który przepisał mi Bioracef 500mg.Mam stosować 2x1tabl.przez 7dni.Po zażyciu trzeciej tabletki wyskoczyła mi wysypka pod piersiami,którą smaruję maściami przeciwgrzybiczymi i nic nie pomaga.Mam jeszcze 10tabletek i nie wiem czy przerwać stosowanie ale mam suchy kaszel,ból gardła,katar i zmienná temperaturę od 37,7 do 39stopniC.Proszę o poradę bo ta wysypka jest swędzącą i to jest chyba skutek uboczny tego antybiotyku.Z góry dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wysypki skórne są niezbyt częstym działaniem niepożądanym, jakie może pojawić się na skutek zażywania leku Bioracef. Mogą one występować nie częściej niż u jednego na 100 pacjentów.

Producent tabletek Bioracef informuje jednak, że swędząca, wypukła wysypka, której towarzyszy obrzęk może być objawem ciężkiej reakcji alergicznej. Ponadto wysypka na skórze może towarzyszyć reakcji Jarischa-Herxheimera. Zarówno jedna, jak i druga sytuacja wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem lub pielęgniarką i do tego Panią zachęcamy. Proszę nie zwlekać.

Inne pytania o antybiotyk Bioracef znaleźć można pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/reakcja-alergiczna-na-antybiotyk,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bioracef-jest-skuteczny-w-leczeniu-anginy-ropnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjmowanie-antybiotyku-bioracef.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.