Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Reakcja alergiczna na antybiotyk

Witam, we wtorek(17.01) rano dostałam reakcji alergicznej na przepisany antybiotyk(Bioracef). Lekarz przepisał zastrzyk odczulający, Alertec(raz dziennie) i wapno, a także zmiana antybiotyku na Sumamed. W środę dostałam drugi zastrzyk, ponieważ twarz dalej była nienaturalna, a wysypka na ciele się rozwijała. Wysypka na ciele ciągle się zmienia,wyskakują nowe 'plamy', inne blakną lub znikają, a na twarzy jedynie cienie pod oczami są zaczerwienione. Czy ta wysypka na ciele zejdzie z czasem?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania

Powinna ustąpić, jeśli w ciągu kilku dni nie będzie poprawy, sugeruję ponowna wizytę u lekarza, może konieczne będzie zastosowanie sterydów.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy