Reakcja alergiczna na antybiotyk

Witam, we wtorek(17.01) rano dostałam reakcji alergicznej na przepisany antybiotyk(Bioracef). Lekarz przepisał zastrzyk odczulający, Alertec(raz dziennie) i wapno, a także zmiana antybiotyku na Sumamed. W środę dostałam drugi zastrzyk, ponieważ twarz dalej była nienaturalna, a wysypka na ciele się rozwijała. Wysypka na ciele ciągle się zmienia,wyskakują nowe 'plamy', inne blakną lub znikają, a na twarzy jedynie cienie pod oczami są zaczerwienione. Czy ta wysypka na ciele zejdzie z czasem?

Lek. Katarzyna Szymczak

Powinna ustąpić, jeśli w ciągu kilku dni nie będzie poprawy, sugeruję ponowna wizytę u lekarza, może konieczne będzie zastosowanie sterydów.
Pozdrawiam