Czy to wystarczy, żeby pozbyć się infekcji?

Dzień dobry, mam pytanie ponieważ mój partner i ja dostaliśmy leki na infekcje intymną grzybiczą. I mam pytanie czy jeśli partner dostał masc Pimafucort i smarował tylko wewnątrz pod napletkiem to czy to wystarczy. Czy nie powinien też na zewnątrz smarować?
KOBIETA, 23 LAT 3 tygodnie temu

Dzień dobry,

Partner otrzymał lek od lekarza,który powinien poinformować w jaki sposób ma być stosowany lek.

Jeśli takiej instrukcji partner nie otrzymał,to warto zadzwonić ponownie do lekarza

Jeśli taki kontakt nie jest możliwy to proszę postępować zgodnie z ulotka dołączona do opakowania,czyli :

"Niewielką ilość maści zwykle nanosi się na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry od 2 do 4 razy na dobę. Leku Pimafucort nie należy stosować dłużej niż 14 dni."

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska