Sucha i łuszcząca się skóra na sutkach

Witam! O czym może świadczyć sucha i łuszcząca skóra na sutkach?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taka reakcja może wynikać z podrażnienia lub reakcji alergicznej. Być może zmieniła Pani w ostatnim czasie mydło, kosmetyki, lub proszek do prania lub płukania i mogło to spowodować taki odczyn. Okolice piersi są bardzo wrażliwe, dlatego też lepiej obchodzić się z nimi delikatnie, nie używać szorstkich ręczników ani nie trzeć intensywnie przy wycieraniu.