Sucha i swędząca skóra, wypadanie włosów i duszności a podwyższone TSH

Witam, proszę o interpretację i ewentualnie o informację co do dalszego działania. Od jakiegoś czasu mam problemy ze skóra - sucha i swędząca, bardzo wypadaja mi włosy. Męcza mnie tez duszności... poniewaz mam podwyższony cholesterol całk (238) pani w labolatorium zasugerowała zrobienie tsh. wynik który otrzymałam to 5,20 przy normach 0,27-0,42. nadmieniam że robilam TSH 9 miesięcy temu i wynik miałam na poziomie 2,58. Wygląda na to że mam objawy niedoczynności. jakie kroki podjąć działania?

Witam,

powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie do poradni endokrynologicznej lub bezpośrednio do lekarza endokrynologa.
Tam uzyska Pani odpowiednią pomoc (zapewne zostanie włączone leczenie farmakologiczne)

pozdrawiam!