Swędząca wysypka od noszenia zegarka

Witam od zegarka zrobiła mi się bardzo swędząca wysypka na ręku wzięłam Delortan 1 tab. dz.i smaruję to miejsce maścią Hydrokoritizon trwa to już miesiąc i nic nie pomaga .prez 2 tygodnie nie nosiłam zegarka ani innej biżuterii i jakby się polepszyło ale po 3 dniach było tak samo .Bardzo proszę o radę jak to leczyć .Pozdrawiam Monika.

Witam! Z tego co pani opisuje, może to być alergia na nikiel, który jest zawarty w biżuterii i w zegarkach. Jak pani sama widzi, zaprzestanie noszenia zegarka powoduje ustąpienie zmian. Niestety za każdym razem kiedy Pani go ponownie założy, zmiany pokażą się. W tym przypadku zaleca się noszenie biżuterii bezniklowej, czyli zegarek, po którym występują takie zmiany nie może być noszony. Niestety, z takiej alergii nie możemy się wyleczyć, możemy jedynie unikać kontaktu z substancjami uczulającymi.
Pozdrawiam!