Szczepienie przed usunięciem kamieni

czy konieczne jest szczepienie się przed operacją na usunięcie kamieni z woreczka żołciowego

Obecnie nie ma obowiązku szczepienia p.WZW przed zabiegiem, jednak niektóre ośrodki chirurgiczne wymagają takiego szczepienia.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Nie ma takiego obowiązku. To Pani tylko i wyłącznie wybór. Każdy ośrodek zdrowia powinien zabezpieczyć pacjenta przed każdym rodzajem zakażenia.