Tępy ból zęba podczas nacisku

Ząb zaczął reagować na zimno - okazało się, że ukruszył się kawałek wypełnienia. Zostało to naprawione. Ząb juz nie reaguje na temperaturę ale czuję dyskomfort/tępy ból przy nacisku. Czy mam do czynienia z wrażliwoscią pozabiegową czy mam się zacząć martwic? Doczytałam juz, że taka wrazliwość moze sie utrzymać do 2 tygodni - pacyfikuję ją apapem ale boję się, żeby apap nie zamaskował dalszych objawów . Mam na coś szczególnie zwrócić uwagę, żeby nie doprowadzić sie do zlego stanu?

Można sprawdzić czy wypełnienie nie jest "za wysokie", czy nie przeszkadza w zgryzie, czasem to może być przyczyną dolegliwości bólowych. Druga opcja to nadwrażliwość. W niektórych wypadkach, gdy ubytek był głęboki może dojść do zapalenia miazgi ( gdy objawy się utrzymują dłużej niż 3 tygodnie i nasilają się.)