Torbiel cieśni tarczycy z echogenną strefą wyczuwalną w obrębie szyi

Witam, proszę o zinterpretowanie poniższego badania USG szyi(czy to coś poważnego?):Widoczne i wyczuwalne zgrubienie w obrębie szyi to torbiel 17x12mm cieśni tarczycy z echogenną strefą wewnątrz(najpewniej wyraz dyskretnego krwawienia do światła).Poza tym guzek niejednorodny(12x8mm) o mieszanej echogeniczności w płacie lewym o równych i wyraźnych zarysach. p.s.Jakie wskazania sugerowałby Pan panie doktorze?Czy obejdzie się bez operacji?Czy może to być nowotwór?Pozdrawiam.
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powinna zostać wykonana biopsja tarczycy. W pobranych wycinkach histopatolog będzie w stanie określić typ występujących komórek oraz cechy świadczące o ewentualnych patologiach w obrębie gruczołu.
Na podstawie samego USG nie jest możliwa ocena zmiany, wykluczenie procesu rozrostowego, itd.
Innymi słowy niezbędna jest dalsza diagnostyka.