Torbiel grubościenna wysłana częściowo nabłonkiem

Witam, miałam wycinaną torbiel podjęzykową i nie wiem co znaczy wynik badania histopatologicznego. "Torbiel grubościenna wysłana częściowo nabłonkiem wielowarstwowym płaskim, częściowo migawkowym. W ścianie torbieli przewlekłe nacieki zapalne." Czy dzieje się coś złego czy wynik ten jest normalny co do tej torbieli ?

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Taki wynik świadczy o występowaniu prostej, zwyrodnieniowej torbieli nabłonkowej, bez cech nowotworu, w niewielkim odczynie zapalnym. Nie ma powodu do niepokoju. Leczenie zabiegowe zostało zakończone.