Uczucie duszenia w gardle, wynik badań TSH i brak okresu

Jestem kobietą (45 lat). Od miesiąca fale gorąca - teraz podwyższone ciśnienie 130/90: 165-110.Brak miesiączki- test ciąż.-ujemny. Myślałam że to menopauza, ale też jakby mnie coś dusiło w gardle. czasem czuję ciężkie płuca. Moje wyniki RDW 14.5:cholest. cał. 269,25:HDL 69,82:LDL 171,66:Trójgl.138,84: TSH 3gen 4,23: OB 16. Reszta w normie. Czy to może być przez tarczycę?

Milena Lubowicz

Na pewno zaburzona jest gospodarka lipidowa- wskazana konsultacja u lekarza rodzinnego i koniecznie dieta niskotłuszczowa. TSh jest nieznacznie podwyższone i wskazana jest dokładna diagnostyka, gdyż przyczyną dolegliwości mogą być właśnie choroby tarczycy.
Pozdrawiam