Uderzenia gorąca i potów nocnych po stosowaniu Madinette

Z zaleceń lekarza przyjmuję Madinette /miałam polipy trzonu macicy/ . Kiedy je biorę nie mam uderzeń gorąca i potów nocnych. Co się stanie kiedy je odstawię? Czy mogą wrócić obfite miesiączki ? Czy hormony naturalne są równie skuteczne co syntetyczne?

Witam. Po zaprzestaniu stosowania tabletek mogą nawrócić zaburzenia hormonalne w postaci napadów gorąca i obfitych miesiączek. Działanie hormonów naturalnych jest równie skuteczne jak tych syntetycznych, wskazania do ich stosowania należy jednak rozważać indywidualnie pod kierunkiem prowadzącego ginekologa.