Ugryzienie przez psa a możliwość wystąpienia wścieklizny

Witam, dzisiaj ugryzł mnie bezpański pies, praktycznie to skubnął, tylko troszkę jest rany gdzie widać krew, krew wcale nie leciała. Odrazu przemyłem wodą utlenioną i pojechałem na pogotowie, dostałem zastrzyk(chyba na tężca) i doktor przepisał lek Zinnat i kazał brać 2x1. Pojechałem do domu i poczytałem o wściekliźnie, lekarz nic nie mówił o zastrzykach przeciwko, czy mam się czym martwić?
Lek. Tomasz Budlewski

Odpowiednie postępowanie zależy od tego czy zwierzę było szczepione, rodzaju rany oraz ewentualnego wcześniejszego kontaktu z chorym zwierzęciem. Sądzę że lekarz na podstawie powyższych danych zastosował odpowiedni schemat postępowania.

Piotr Pilarski

Być może uznał, że wścieklizna u tego psa jest bardzo mało prawdopodobna. Jeśli ma Pan wątpliwości sugeruję wizytę u lekarza chorób zakaźnych.

Pozdrawiam.