Usuwanie gangliona ze stopy

Witam! Moja mama miala juz 2-3 razy usuwanego gangliona na stopie kolo kostki. Niestety po jakims czasie to sie odnawia.Obecnie jest 3 miesiace po operacji i znowu jest to samo a na dodatek dostaly sie bakterie gronkowca...Czy jest na to jakis sposob zeby w koncu mama sie tego pozbyla?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Niestety ganglion to schorzenie nawracające i jego chirurgiczna likwidacja nie gwarantuje, że problem się nie odnowi.