Utrata pojemności zatoki szczękowej

Od jesieni moja lewa zatoka szczekowa systematycznie traciła pojemność.Z ok.10 ml.zostały 2 ml.Poza tym zrobiła się narosl i skończyło się zabiegiem Caldwell-Luca miesiąc temu.Niestety pojemność nie wróciła do poprzedniego stanu.Lekarz opiekujący,stwierdził,że jest ona anatomicznie mniejsza i tak już zostanie na poziomie 2 ml.Bardzo mi to utrudnia oddychanie,mam uczucie wiecznie zatkanej zatoki.Czy naprawdę nie ma sposobu na cofnięcie zatoki do stanu poprzedniego,czyli ok.10 ml?

Albo ja czegoś nie rozumiem albo Ty źle zrozumiałaś słowa lekarza. Zatoki szczękowe u dorosłej osoby mają pojemność 18-20 cm sześciennych każda. Zabiegu metodą C-L nie wykonujemy już dawno. Operujemy metodą endoskopową bez nacinania twarzoczaszki.