Wnęki zagęszczone i miernie poszerzone ,prawdopodobnie naczyniowo
Witam jestem 62 -letnim mezczyzna,172cm,80kg,2003 operacja przepukliny pachwinowej,2003 operacja usuniecie gruczolaka przysadki,2013 kruszenie kamienia w pecherzu moczowym,zgaga,refluks,4 miesice pokluwan okolic klatki piersiowej,opis zdj.rtg.kl.piersiowej 03.2015:Pola płucne z cechami przewlekłego nieżytu oskrzeli.W dolnym polu lewego płuca pasmowate zacienienia-możliwe tło włókniste,ogniska płaskiej niedodmy lub pogrubiała opłucna.Wnęki zagęszczone i miernie poszerzone,prawdopodobnie naczyniowo.Przepona gładka.Serce niepowiększone.Aorta wydłużona,intensywnie wysycona. Prosze o wyjasnienie .

MĘŻCZYZNA, 62 LAT ponad rok temu
Jak szuka się żywych dawców do przeszczepów?
Organy do przeszczepów nie zawsze są pobierane od zmarłych dawców. Czasem konieczne są narządy od żywych osób. Jak można znaleźć takiego dawcę? Obejrzyj film i dowiedz się tego.
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowny Panie - nic takiego złego się nie dzieje w Pana płucach. Zmiany są wywołane wiekiem.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg