Wskazania do wszczepienie rozrusznika serca przy wstawionej zastawce

Witam mam koleżankę w wieku 72 lat ma wstawioną zastawkę bardzo często jeżdzi na umiarowienie,ma bardzo spowolnioną akcję serca i lekarz mówi,że trzeba wstawić rozrusznik ale jest to ryzykowne proszę o podpowiedż bo nie wiemy co robić

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Lekarz ten ma najlepszy obraz kliniczny pacjenta. Mogę jedynie jeszcze zasugerować udanie się do kardiologa.