Wymioty 15 minut po zażyciu doxycyclinum

Proszę o informacje co zrobic w przypadku gdy 15 minut po zażyciu doxycyclinum nastąpiły wymioty. Powtórzyć dawkę czy czekać na kolejna?

Ten lek należy przyjmować po posiłkach. Jeśli był przyjęty bez posiłku iwystąpiły wymioty, to nalezy odczekać, zjeść i wziąć lek. Jesli natomiast wymioty wystąpiły po prawidłowym przyjęciu leku - po jedzeniu, to należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.