Czy możliwe są takie wymioty w trakcie miesiączki?

Pierwszy raz coś takiego mi się przydarzyło. Co kilka miesięcy mam bardzo bolesny pierwszy dzień miesiączki, gdzie skręcam się z bólu, mam luźny stolec, mdleję i wymiotuję. W nocy obudził mnie bardzo silny ból i czułam, że będę wymiotować. I to co zobaczyłam to był różowy, czerwony kolor, jakby to była krew. Za jakieś 30 minut znowu wymiotowałam i tak samo. Później ból ustąpił i już było w porządku. Czy może to mieć związek z miesiączką, czy raczej nie?
KOBIETA, 27 LAT 1 tygodni temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niektóre kobiety podczas menstruacji narzekają na pogorszone samopoczucie, w tym nudności, bóle brzucha, biegunki czy wymioty. Jednakże wymioty z obecnością krwi nie są typowym objawem, jaki może towarzyszyć miesiączce.

Uważamy, że powinna Pani skonsultować tę sprawę z lekarzem, który być może zleci badania diagnostyczne, by znaleźć przyczynę krwistych wymiotów. Ponadto tak silne dolegliwości bólowe podczas okresu również wymagają konsultacji z ginekologiem.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dreszcze-wymioty-biegunka-podczas-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biegunki-i-wymioty-podczas-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wymioty-bol-brzucha-i-plecow-podczas-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.