Dlaczego podczas miesiączki mam wymioty?

Witam. Czy te objawy podczas miesiączki są normalne, czy są powodem do niepokoju? Podczas miesiączki występują u mnie wymioty, rano na czczo, w ciągu dnia i czasem w nocy. Występują one najczęściej w pierwszych dwóch dniach. Oprócz tego zdarzają mi się zasłabnięcia. Występują również silne bóle podbrzusza, które utrudniają mi codzienne czynności, ogólne poczucie zmęczenia i bóle krocza. Czy te objawy są normalne, czy jest jakiś powód do niepokoju?
KOBIETA, 19 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wiele kobiet skarży się na pogorszenie samopoczucia w pierwszych dniach menstruacji. Jest to spowodowane gwałtownymi wahaniami hormonów. Objawy te mogą być różnorodne. Najczęściej jednak kobiety odczuwają dolegliwości bólowe podbrzusza, wzdęcia, biegunki, nudności, wahania nastroju czy ogólne osłabienie.

Tuż przed wystąpieniem krwawienia miesiączkowego oraz w jego trakcie kobieta może także narzekać na zmiany skórne. Niestety u niektórych kobiet występują również wymioty.

Jeśli objawy te są naprawdę uciążliwe i utrudniają codzienne funkcjonowanie, to warto porozmawiać na ten temat z ginekologiem, który może wdrożyć leczenie farmakologiczne. Warto wykluczyć także endometriozę.

Inne pytania o wymioty podczas okresu umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biegunki-i-wymioty-podczas-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-wymioty-i-uczucie-oslabienia-podczas-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mdlosci-i-wymioty-przed-miesiaczka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.