Dlaczego mam ten ból podbrzusza przy braku miesiączki?

Jestem pół roku po drugim porodzie naturalnym. Nadal karmie piersią, w mniejszej ilości, ale jednak. Nadal brak miesiączki. Od jakiegoś ponad miesiąca codziennie bolo mnie brzuch. Pp wstaniu i poereszym posiłku napoju, od razu pojawią się nieprzyjemny ból brzucha. Nie mogę nawet go wciągnąć. Czasami odczywam jakby bąbelki w gorenj części brzucha. I to nie jest ciąża. W ciągu dnia oddanie luźnego stolca ok 6 razy.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

uważam, że powinna Pani skonsultować się z lekarzem w tej sprawie. Brak miesiączki podczas karmienia piersią to naturalne zjawisko, które nie stanowi powodu do niepokoju. Jednakże tak częste dolegliwości bólowe w obrębie brzucha są niepokojące.

Przyczyn takiego stanu może być naprawdę wiele, dlatego ważne, aby udała się Pani do specjalisty, który będzie mógł wykluczyć część schorzeń już podczas badania. Najlepiej udać się do ginekologa, aby sprawdzić stan po porodzie. Dalsze postępowanie uzależnione będzie od tego co powie ginekolog.

Być może konieczne będzie odwiedzenie również lekarza rodzinnego lub gastroenterologa. Nie napisała Pani w której części brzucha odczuwany jest ból, a to może mieć znaczenie. Proszę spróbować to określić przed wizytą u specjalisty.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-podbrzusza-pol-roku-po-porodzie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaparcia-i-biegunki-pol-roku-po-porodzie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-brak-miesiaczki-pol-roku-po-porodzie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.