Dlaczego źle się czuję po miesiączce?

Kobieta lat 30 . Co miesiąc po miesiączce są Dni Plodne u Mnie (mnie tak niestety mdli ,zbiera się na wymioty ) a potem ustępuje ,i tak co miesiąc . Ogólnie kiepskie samopoczucie,piersi obolałe . Jak Sie wspomóc ?
KOBIETA, 31 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dni płodne występują zazwyczaj w połowie cyklu miesiączkowego. Jest to jednak kwestią indywidualną i dzień owulacji może się przesuwać na skutek różnych czynników.

W tym czasie kobieta może odczuwać różne dolegliwości. Oprócz zmiany konsystencji śluzu można zauważyć większe libido, tkliwość piersi, a także ból podbrzusza. Niektóre kobiety doświadczają również tzw. plamienia owulacyjnego oraz zmęczenia i rozdrażnienia. W okresie owulacyjnym mogą także pojawić się nudności oraz inne mniej charakterystyczne objawy.

Najczęściej dolegliwości te nie wymagają podejmowania leczenia. Jeśli ból jest bardzo uciążliwy, to można wspomóc się lekami rozkurczowymi lub przeciwbólowymi. W wyjątkowych sytuacjach można poprosić o wsparcie ginekologa.

Podobne pytania można znaleźć tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nudnosci-po-owulacji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wymioty-i-nudnosci-przy-owulacji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaburzenia-miesiaczkowania-i-nudnosci-podczas-owulacji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.