Wynik badania poziomu glukozy i cukrzyca typu 2 a dożywotne stosowanie insuliny

Witam prosze mi wytłumaczyc bo juz nic nie rozumiem 26 IX stwierdzono u mnie cukrzyce typ2 biore insukine 2*dziennie MIXTARD 50 18jed rano i MIXTARD 30 12jed wieczorem ostatnio robilem badania krwi GLUKOZA 141mg/dl GLUKOZA 2h po posiłku 92mg/dl Oczywiście mam nadwage, niedoczynność tarczycy a w szpitalu wyladowałem ze stwierdzonom: KARDIOMIOPATIA ROZSTRZENIOWA W OKRESIE NIEWYDOLNOŚCI SERCA NYHA III/II NADCIŚNIENIE TETNICZE FRAKCJA WYRZUTOWA SERCA 22% czy juz zawsze bede musiał brać insuline

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

Proszę uregulować masę ciała, to jest podstawa w leczeniu cukrzycy. Prawdopodobnie leczenie insuliną będzie utrzymane, ale to zależy od lekarza diabetologa - być może wróci Pan do normy i wystarczą tabletki.

Pozdrawiam serdecznie