Wynik MR kręgosłupa 45-letniej osoby do interpretacji

Proszę o interpretację rezonansu kręgosłupa-kobieta lat 45: Na poziomie L5/S1 zmiany zwyrodn-wytwórcze w postaci odwodnienia krązka miedzykreg., zmiany obrzekowe typu Modic I oraz centralnej protruzji krązka z modelowaniem worka oponowego(wymiarAP zmniejszony do 10mm),z modelowaniem obu korzeni nerwów rdzeniowych S1 w zachyłkach bocznych kanału kręgowego.W trzonie kręgu VL4 po prawej str.ognisko o śr.12mm o podwyższ. sygnale w obrazach T2-zależnych i STIR,pośrednim sygnale w obrazach T-zaleznych

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po badaniu będzie można zdecydować o konieczności rozszerzenia diagnostyki i określić odpowiednie postępowanie terapeutyczne.