Wynik USG tarczycy a nadmierna potliwość

USG: w płacie prawym ognisko o podwyższonej echogenniczności, niejednorodne, 17x17x22mm. W pł. lewym słabo odgraniczone ognisko-obszar o podwyższonej echogenniczności15x10x17/ TSH 1,73 (norma0,27-4,2) AntyTpo 82( <34) ATG 318 (<115) Bardzo źle się czuję, śpię po 3godz na dobę , wciąż mi gorąco i pocę się okropnie. Bolą i puchną mi nogi. Wizyta u endo 18,01 . 2016r czekać czy iść do lek. pierwszego kontaktu

Dzień dobry,

Najlepiej, aby wybrała się Pani do specjalisty endokrynologa. Wyniki badań wskazują na autoimmunologiczne zapalenie tarczyc. Lekarz po zbadaniu Pani zaleci odpowiednie postępowanie. Warto również rozważyć, czy nie ma konieczności wykonania biopsji zmian. Najlepiej, jeśli wybierze się Pani do endokrynologa, który wykonuje usg tarczycy. Lekarz po zbadaniu Pani, poinformuje, czy zmiany wymagają wykonania biopsji, czy też w chwili obecnej nie ma takiej konieczności.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz