Wyniki badania krwi a białaczka w rodzinie

Czy mogę prosić o wyjaśnienie moich wyników krwi? HCT 40,7% RBC 4,08 10^12/L HGB 13,31 g/dl MCV 100 fL WBC 4,2 10^9/L NEU 2,17 10^9/L NEU% 51,6% LYM 1,71 10^9/L LYM% 4,5% MONO 0,21 10^9/ul MONO% 5,0 PLT 312 10^9/L PDW 13,8 fL MPV 8,3 fL PCT 0,26% BARDZO MNIE MARTWI SPADEK MPV, NEU I ZA DUŻE MCV... CO TE WYNIKI SUGERUJĄ? BOJĘ SIĘ BO W MOJEJ RODZINIE JEST WIELE PRZYPADKÓW BIAŁACZKI... POZDRAWIAM

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli nie ma Pan/Pani żadnych niepokojących objawów, to podane wyniki możemy uznać za prawidłowe. Proszę bowiem pamiętać, że nie każde odchylenie od normy jest wynikiem patologii. W celu uzyskania szczegółowej interpretacji proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który zestawi wynik badania z Pani/Pana stanem klinicznym.