Wyniki badania krwi dziecka 9-mesięcznego

hemoglobina 13,7 g/dl 10,1 - 13 Higher than norm MCHC 37,2 g/dl 33 - 36,6 Higher than norm gran. kwasochłonne % 5,5 % 1 - 5 Higher than norm neutrofile 1,46 tys/µl 1,5 - 7 Below norm IgG 2,78 g/l 2,32 - 14,11 IgA <0,140 g/l 0 - 0,83 reszta morfologi w normie glukoza ,TSH,igE w normie Są to wyniki dziecka w wieku 9 miesięcy,mała od 3 miesięcy nie miała nawet kataru,ogólnie zdrowa -czy powinnam sie ,martwić

Witam. Wyniki badań nie budzą niepokoju. Nieznacznie podwyższony poziom hemoglobiny oraz mch najprawdopodobniej świadczy o tym, że dziecko w dniu badania spożywało niewielką ilość płynów. Podwyższony poziom eozynofilii może natomiast wiązać się z tendencją do występowania anemii.