Wysoki poziom cholesterolu u 20-latki

Cholesterol calkowity 293 md/dL trojglicerydy 155 mg/dL, HDL 44, LDL- wyliczony 218. Badanie zrobione 2 x. Waga 61 wzrost 161, TSH w normie. Lekarz zalecil diete srodziemnomorska i wiecej ruchu, ale mam watpliwosci ,iz problem lezy wlasnie w tym. Czy jest cos poza dieta, brakiem ruchu czy niedoczynnoscia tarczycy co mogloby odpowiadac za wysoki poziom zlego cholesterolu w moim wieku (20 lat) ? Prosze o pomoc i z gory dziekuje za odpowiedz.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie.
może Być Pani obciążona dziedzicznie - ale proszę zastosować dietę o zmniejszonej ilości cholesterolu i zwiększyć aktywnosć fizyczną, wyniki powinny się poprawić.
Pozdrawiam