Zaburzenia maniakalno-depresyjne a starania się o stopień niepełnosprawności

Witam. Piszę od Państwa z zapytaniem. Od pewnego czasu cierpię na CHAD, pierw miałem zdiagnozowaną depresję ponad rok temu, a cierpiałem na nią znacznie wcześniej. Obecnie to zaburzenia maniaklno-depresyjne. Choroba wpływa na moje życie. Od problemów ze znalezieniem pracy, po życie sexualne. Czy cierpiąc na tego typu zaburzenia, można starać się o stopień niepełnosprawności. Nie koniecznie mam na myśli niepełnosprawność rentową.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Zdrowie kręgosłupa a krzesło w pracy - jakie powinno być?

Tomasz Chomiuk, fizjoterapeuta mówi o tym, jakie krzesła najlepiej sprawdzą się u ludzi, którzy wykonują pracę siedzącą. Krzesła, na których nasz miednica ma szansę się poruszać. Jeśli mamy możliwość wstać w trakcie pracy, np. podczas rozmowy telefonicznej, wykorzystajmy ją. Przerwy w siedzeniu na pewno posłużą naszemu kręgosłupowi.

Dzień dobry,
może się Pan starać. Lekarz psychiatra u którego leczy się Pan przygotowuje Panu wniosek o orzeczeniu niepelnosprawności do ZUS. Ostatecznie czy i na jakich warunkach otrzyma Pan orzeczenie decyduje komisja ZUS. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

0

Witam,
jak najbardziej ma Pan taką możliwość ubiegania się o określenie stopnia niepełnosprawności. W tym celu powinien się Pan zgłosić do właściwego ze względu na Pana miejsce zameldowania Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, np. w Warszawie siedziba tego Zespołu znajduje się przy ul. Generała Andersa 5. W siedzibie właściwego Zespołu otrzyma Pan informacje, jakie dokumenty powinien Pan złożyć (orzeczenie lekarza psychiatry, karty wypisowe leczenia szpitalnego, inne dokumenty), aby móc stawić się przed komisję i wnioskować o orzeczenie stopnia niepełnosprawności.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty