Zaczerwienienie na policzkach po usuwaniu krost

Proszę o pomoc. Wyciskałem jakieś małe krosty na policzkach , pojawiło się zaczerwienienie a następnie strupek. Był bardzo cienki więc wziąłem wacik i pod gorąca wodą zmyłem go. Na nieszczęście zostały plamy średnicy 1 cm o nie regularnym kształcie. Dodam że mam twarz dosyć opaloną, a wiem że nie powinienem od kosmetyczki.Te plamy są już 3 tydzień i nic się nie zmienia, Próbuje przemywać sokiem z cytryny i ogórka ale jak na razie nic. Aktualnie przebywam za granica i o lekarzu nie ma mowy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Doraźnie może Pan zastosować jedną z maści na przebarwienia dostępnych w aptece bez recepty. W doborze odpowiedniej pomoże farmaceuta. Jeśli zmiany nie ustąpią to konieczna będzie wizyta u dermatologa.