Zaropiałe oczy dwumiesięcznego niemowlaka

Mój synek skończył dwa miesiace. Kiedy był malutki strasznie ropialy mu oczka stosowalismy krople do oczu co 6 godzin biodacyna ophthalmicum 0,3% i sulfacetamidum Polpharma przeszło po tym, lecz od tamtej pory czasami lzawi mu lewe oczko i od czasu do czasu troszeczke ropieje na dole widzę bo sklejaja mu sie rzęsy. Co to może być?

Witam.synek ma zwezony kanalik.proszę łzowy. Należy masować woreczek lzowy na noska lewy następnie wydzielinę wypłukać solą fizjologiczną. W razie pogorszenia stanu dziecka zastosować antybiotyk w kroplach np Tobrex. Oftaquix Floxal itp.przez tydzień do PLO.pozdrawiam serdecznie