Zdiagnozowane kłykciny w okolicach odbytu

Rok temu miałem zdiagnozowane kłykciny w okolicach odbytu. Po krótkim leczeniu wszystko ustąpiło i do tej pory nie ma żadnych nawrotów. Czy to oznacza, że mogę już rozpocząć współżycie z nowym chłopakiem (jestem bierny w seksie analnym) bez prezerwatywy i bez ryzyka, że go zarażę? Czy to ryzyko zakażenia partnera jest mniejsze niż w przypadku gdybym miał widoczne zmiany? Czy jesteśmy skazani już na zawsze na stosunki w prezerwatywie?

Radziłbym też szczepienie szczepionką przeciwko HPV-9.
Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie www.melitamedical.pl i www.analhpv.pl